آموزش درست کردن چیز کیک آلبالو

مواد لازم جهت تهیه چیزکیک آلبالو برای ۵ نفر

مواد مقدار واحد توضیحات
پنیر خامه ای ۲۰۰ گرم
خامه ۲۰۰ گرم صبحانه
ژله آلوئه ورا ۱ بسته
آلبالو مقداری به میزان لازم
ژله آلبالو ۱ بسته

طرز تهیه : چیزکیک آلبالو

ابتدا یک عدد کیک اسفنجی چهار تخم مرغی را در قالب کمربندی درست کنید.
میتونید بجای کیک از یک و نیم بسته بیسکوییت ساقه طلایی یا وانیلی ساده + ۱۰۰ گرم کره استفاده کنید.
بیسکوییت ها را در غذا ساز خوب پودر کنید با کره به دمای محیط رسیده مخلوط کنید تا خمیری شکل بشه سپس ته قالب کمربندی پهن کرده و با قاشق کمی فشار دهید تا منسجم بشه .
پودر ژله آلوورا را با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید(البته من یک ق هم پودر ژلاتین اضافه کردم) وبا روش بنماری یا ماکرو خوب مخلوط کنید تا دانه های ژلاتین کاملاً در آب حل بشه بعد کنار بگذارید تا خوب خنک بشه و کاملاً به دمای محیط برسه.
سپس خامه و پنیر خامه ای را در ظرف گودی بریزید و با هم زن خوب بزنید تا یکدست شود و کمی پف کند.
حالا محلول ژله آلوورا را که کاملاً خنک شده را به مخلوط پنیر و خامه اضافه کنید و خوب خوب به هم بزنید تا کاملاً مخلوط بشن .
بهتره کیک و بعد از اینکه به دمای محیط رسید داخل یخچال بزاریم تا خنک بشه بعد خنک شدن کرم رو روش میریزیم دوباره به یخچال منتقل میکنیم حدود یک ساعت باید تو یخچال بمونه.
تو این فاصله پودر ژله آلبالو را با یک لیوان آب جوش مخلوط کرده و (با ماکرو یا بنماری) و بعد از حل شدن و شفاف شدن ژلاتین صبر میکنیم تا به دمای محیط برسه.
روی کرم ابتدا با میوه آلبالو تزئین میکنیم .
بعد مایع ژله را که حالا خوب خنک شده به آرومی روی کرم میریزیم و دوباره به یخچال منتقل میکنیم تا ژله به مدت چند ساعت خودش و بگیره اگه قالب شما کمربندی باشه خیلی راحت از ظرف جدا میشه.
15
loading...

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجِّل فَرَجَهُم