دستور پخت نان به شکل جادوگر

دستور پخت نان به شکل جادوگر

 

طرز تهیه نان به شکل جادوگر!

آماده سازی: ۳۰ دقیقه
مدت انتظار: ۳۰ دقیقه
مجموعاً: ۱ ساعت

مواد اولیه :

برای ۴ نفر
پنیر پارمسان ۱/۴ فنجان (رنده شده)
کشمش ۱ عدد
زیتون ۱ عدد (بدون هسته و ورقه شده)
بادام ۱ عدد (تکه شده)
سفیده تخم مرغ ۳ عدد
رنگ غذا به مقدار لازم (مشکی، سبز و قرمز)
خمیر نان ۲ عدد (هر کدام ۴۵۰ گرم)
چیپس تورتیلا به مقدار لازم

Recipes - Baking - Bread - to - figure - Wizard

 

طرز تهیه:

خمیر را طبق دستورالعمل روی بسته آن بگذارید که حجم بگیرد. برای تهیه صورت جادوگر، روی سطح آرد ریخته خمیر را به شکل بیضی ۱۵ در ۲۰ سانتیمتر در بیاورید و کنار بگذارید و خمیر را روی سینی بزرگ چرب شده قرار دهید.
برای تهیه کلاه جادوگر باقیمانده خمیر را به شکل یک مثلث ۲۵ در ۱۵ سانتیمتر دربیاورید و بالای صورت جادوگر قرار دهید باقیمانده خمیر را به سه تکه تقسیم کنید. دو تکه از خمیر را ورز دهید و به شکل دو عدد طناب ۳۰ سانتیمتری در بیاورید و به هم بتابانید و آن را دور تا دور کلاه جادوگر قرار دهید.
۲/۳ از خمیر را ورز دهید و به شکل یک دماغ دراز دربیاورید. باقیمانده خمیر را ورز دهید و به شکل یک دهان در بیاورید و در زیر دماغ قرار دهید.
سفیده های تخم مرغ را بین سه فنجان تقسیم کنید و با رنگ غذا یکی را قرمز، یکی را سبز و یکی را مشکی کنید و با فرچه مخصوص مشکی را روی کلاه جادوگر، سبز را روی صورت جادوگر و قرمز را روی لب هایش بکشید.
برای چشم جادوگر، ابتدا بادام پوست کنده را قرار دهید و روی آن زیتون بگذارید. کشمش را روی دماغ جای زگیل قرار دهید. و پنیر پارمسان را به جای مو روی آن پراکنده کنید.
حال به مدت ۲۰ دقیقه در جای گرم قرار دهید. سپس به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه داخل فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد (۳۵۰ درجه فارنهایت) قرار دهید تا برشته و طلایی شود.
سپس با چیپس تورتیلا سرو کنید.

+++++++++++++

+++++++++++++

+++++++++++++

 

loading...

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجِّل فَرَجَهُم