آموزش تصویری ساخت عروسک زرافه با خمیر

آموزش تصویری ساخت عروسک زرافه با خمیر

Training - image - Build - Doll - Giraffe - with - dough (1)

برای ساخت این عروسک به خمیر مخصوص عروسک ، رنگ روغنی نارنجی و قهوه ای و مشکی نیاز دارید ، پیش از شروع کار دست هایتان را با وازلین چرب کنید.

طرز تهیه خمیر عروسک سازی رو میتونید در لینک زیر مشاهده کنید:

www.ashpaziha.com

Training - image - Build - Doll - Giraffe - with - dough (2)

 

خمیر مخصوص عروسک را به رنگ نارنجی رنگ آمیزی کنید ، برای بدن زرافه یک تکه از خمیر را به شکل توپ شکل دهید ، برای پاهای زرافه ۴ توپ کوچک تر و برای گردن زرافه یک تکه خمیر بلند مستطیل شکل نیاز دارید.

Training - image - Build - Doll - Giraffe - with - dough (3)

برای گردن زرافه خمیر مستطیل شکل را روی سطح کار قرار دهید ، تکه ای چوب بلند روی خمیر بگذارید و خمیر را به دور چوب بپیچانید ( دقت کنید که چوب بلند تر از خمیر باشد ) ، با دست تان خمیر را کمی حالت دهید به صورتی که یک طرف خمیر باریک تر و طرف دیگر آن پهن تر باشد.

Training - image - Build - Doll - Giraffe - with - dough (4)

گردن زرافه را از قسمت پهن آن روی خمیر توپی بزرگ ( بدن زرافه ) قرار دهید ، انتهای چوب را چسب چوب بزنید و وارد بدن زرافه کنید ، با دست تان کمی از لبه های خمیر را به سمت بدن زرافه هدایت کنید تا سطح کار یکدست شود.

Training - image - Build - Doll - Giraffe - with - dough (5)

پس از تکمیل بدن زرافه پاهای آن را نصب کنید ، ۴ خمیر توپی کوچکتر را همانند شکل بالا فرم دهید ( بخش بالایی باریک تر و بخش پایینی پا پهن تر ) ، خمیرها را با چسب چوب به بدن بچسبانید و با دست کمی فرمر دهید تا سطح کار یکدست شود.

Training - image - Build - Doll - Giraffe - with - dough (6)

برای سر زرافه تکه ای دیگر از خمیر نارنجی بردارید و به شکل بیضی حالت دهید ، بالای بیضی را کمی با دست باریک کنید ، ۲ تکه خمیر برای گوش های زرافه جدا کنید و با دست به آن شکل دهید و گوش ها را با چسب در دو طرف سر متصل کنید.

Training - image - Build - Doll - Giraffe - with - dough (7)

 

دو تکه خمیر را به شکل توپ های کوچکی درآورید و در جلوی صورت زرافه بچسبانید سپس با استفاده از ابزار کمی به داخل فشار دهید تا بینی زرافه شکل گیرد ، با ابزار بخش پایینی بینی را خط بیندازید تا به شکل دهان زرافه شود.

 

برای چشم های زرافه از خمیر سفید و مشکی استفاده کنید ، شاخ های زرافه را نیز با خمیر قهوه ای رنگ آماده و در بالای سر و پشت چشم ها متصل کنید.

 

 

 

++++++++++++++++++

++++++++++++++++++

++++++++++++++++++

 

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجِّل فَرَجَهُم