۱۲ کاربرد خمیردندان در خانه

۱۲ کاربرد خمیردندان در خانه

 

 

12-applying-toothpaste-at-home (1)

ظروف پلاستیکی که چندین بار مورد استفاده قرار میگیرند ، پس از مدتی بوی بدی میدهند . استفاده از مواد شوینده و آب در بسیاری از مواقع جواب نمیدهد . اما استفاده از خمیردندان میتواند بهترین گزینه برای خلاصی از شر بو باشد . برای انجام این کار :‌

  1. مسواک را آغشته به خمیردندان کنید و سر بطری و سطح درونی آن را تا جایی که میتوانید با مسواک تمیز کنید .
  2. بطری را چندین بار آب بکشید تا خوب تمیز شود !

12-applying-toothpaste-at-home (2)

پاک کننده های زیادی مل خمیر دندان برای تمیز کردن و برق انداختن انگشترها و به طور کلی جواهرات وجود دارد . کافیست انگشتر یا چیزی که میخواهید آن را برق بیندازید را آغشته به خمیردندان بکنید و با یک مسواک نرم کمی آن را روی محل مورد نظر مالش دهید . سپس انگشترتان را با آب بشوئید و با یک پارچه خشک کنید .
البته اگر مروارید دارید ، بهتر است از خمیردندان به منظور برق انداختن استفاده نکنید ، چون ممکن است مروارید شما خراش بردارد .

12-applying-toothpaste-at-home (3)

خمیردندان میتواند سخت ترین لکه ها را از روی لباس مورد علاقه شما پاک کند . لکه های سس ،‌ شربت و … به راختی با خمیردندان قابل پک شدن هستند .
کافیست مقداری خمیردندان را مستقیما روی محل لکه بریزید و سپس آن را بشوئید . دقت کنید از خمیردندان سفید بر روی لباس رنگی (و برعکس) استفاده نکنید .

12-applying-toothpaste-at-home (4)

اگر لامپ های خودروی شما کثیف شده باشد و خط برداشته باشد ، میتواند باعث کاهش نور و روشنایی آن شود . اول آنها را با آب و صابون تمیز کنید ؛ سپس آن را کمی به خمیردندان آغشته کنید و با پارچه تمیز کنید !

12-applying-toothpaste-at-home (5)

کفش های سفید یا روشن ، اغلب به وسیله لکه های تیره کثیف میشوند . فقط کافیست نقاطی را که کثیف هستند ، کمی خمیردندان بمالید و سپس با پارچه آن را تمیز کنید !

12-applying-toothpaste-at-home (6)

دیوارها اغلب با میخ سوراخ میشوند و جای آنها باقی میماند و نمای بدی دارد . شما میتوانید با استفاده از درزگیر یا گچ و یا حتی خمیر این سوراخ ها را پر کنید ، اما خمیردندان گزینه ای به صرفه تر و مطمئنتر است !
فقط کافیست مقداری خمیردندان را در محل سوراخ موردنظر بریزید و آن را پرکنید !

12-applying-toothpaste-at-home (7)

شاید بسیاری از شما از این روش در زندگی روزمره استفاده کرده باشید . بسیاری از سی دی ها یا دی وی دی ها بر اثر نگهداری بد ، خش می افتند و دیگر قابل استفاده نیستند . اما با استفاده از پاک کننده هایی مثل الکل و خمیردندان  ، میتوان به راحتی آنها را به تمیزی روز اول درآورد !
فقط باید کمی خمیردندان را روی سی دی بریزید و با دستمالی نرم ، به خوبی آن را پاک کنید !

12-applying-toothpaste-at-home (8)

پاک کننده های صابونی در برخی اوقات نمیتوانند بوی های اضافه مانند بوی ماهی ، پیاز و گوشت ها را از روی دست پاک کنند ، اما شما با استفاده از خمیردندان ، نه تنها میتواند تمام بوهای مزاحم را از بین ببرید و دست خود را تمیز کنید ، بلکه میتوانید احساس طراوت و خنکی را روی دست هایتان داشته باشید !
کافیست دستتان را به جای صابون ، با خمیردندان بشوئید ، همین !

12-applying-toothpaste-at-home (9)

اتو در داغ شدن میتواند رنگ هایی را از لباس ها جذب کند و به مرور زمان کثیف شود . به علاوه این کثیفی ها در اتو های بعدی ، میتوانند به لباس های روشن تر منتقل شوند و آنها را نیز کثیف کنند . برای رهایی از این مشکل ، میتوانید مقداری از خمیردندان را روی سطح زیرین اتو ریخته و با یک دستمال آن را تمیز کنید ، سپس با یک دستمال دیگر آن را خشک کنید .
دقت کنید که در طول انجام تمام این مراحل ، اتو سرد باشد !

12-applying-toothpaste-at-home (10)

قاشق ها ، چنگال ها و حتی شمعدان هایی که جلای خود را از دست داده اند ، میتوانند با یک عدد خمیردندان و پارچه نرم ،‌ دوباره احیا شوند !
کافیست ابتدا با یک مسواک نرم آغشته به خمیردندان ، کمی محل مورد نظر را تمیز کنید ، سپس با یک پارچه آن را خشک کنید !

12-applying-toothpaste-at-home (11)

سینک ظرفشویی شما ممکن است به خاطر مواد زیادی کثیف شود ، شما هر روز مواد زیادی را در سینک میریزید و نمیتوانید مانع کثیف شدن آن شوید ، پس باید به دنبال راهی آسان برای از بین بردن کثیفی آن باشید ! ما به شما استفاده از خمیردندان را پیشنهاد میکنیم !
ابتدا باید مقداری خمیردندان را در سینک بریزید و با پارچه آن را مالش دهید تا لکه ها پاک شوند . حال فقط مقداری آبکشی میتواند سینک شما تمیزِ تمیز کند !

12-applying-toothpaste-at-home (12)

اگر گوشی شما محافظ صفحه نمایش نداشته باشید ، خیلی زود خط می افتد و کثیف میشود . خمیردندان میتواند به خوبی این صفحات نمایش را تمیز کند !
فقط کافیست ابتدا مقداری خمیردندان را روی صفحه نمایش بریزید و سپس با یک پارچه نرم آن را مالش دهید ،‌ بعد با یک پارچه دیگر صفحه را خشک کنید !

12-applying-toothpaste-at-home (13)

 

++++++++++++++++++

++++++++++++++++++

++++++++++++++++++

loading...

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجِّل فَرَجَهُم