درست کردن عروسک با استفاده از جوراب

درست کردن عروسک با استفاده از جوراب

Making - doll - with - use - the - socks (1)

من تو این آموزش با استفاده از جوراب ، همستر های عروسکی زیبایی رو درست کردم . این همستر نیازی به آب و غذا نداره و بسیار سبکه و می تونین اون رو به اطراف پرتاب کنین و ساعت ها باهاش بازی کنین .

وسیله های مورد نیاز :

۱ – جوراب ( ترجیحا جوراب مچ دار دخترانه )
۲ – سوزن و نخ های مختلف برای دوخت
۳ – قیچی
۴ – مقداری برنج یا مواد دیگه برای پر کردن داخل عروسک ، به عنوان مثال استفاده از ماسه های شنی یا انواع حبوبات
۵ – تکه هایی از پارچه برای قسمت های چشم و صورت عروسک

Making - doll - with - use - the - socks (2)

در مرحله اول مچ جوراب رو از بقیه ی قسمت های جوراب مانند تصویر جدا می کنیم . هنگامی که جوراب رو به دو قسمت تقسیم کردین ، قسمت مچ جوراب رو کنار می گذاریم و قسمت دیگه ی جوراب رو با استفاده از مواد مورد نظر پر می کنیم . من با استفاده از برنج درون جوراب رو پر کردم و با نخ و سوزن قسمت انتهای اون رو دوختم ، و اون رو به شکل یه توپ و به اندازه ی یه توپ گلف در آوردم . این توپی رو که آماده کردین یه گوشه بذارین چون در مراحل بعد بهش نیاز داریم .

Making - doll - with - use - the - socks (3)

 

Making - doll - with - use - the - socks (4)

 

Making - doll - with - use - the - socks (5)

 

Making - doll - with - use - the - socks (6)

حالا تو این مرحله باید قسمت مچ جوراب رو ورداریم و از اون برای درست کردن همستر مون استفاده کنیم . برای این کار مچ جوراب رو به پشت برگردونین ، و مثل تصویر شکل گوش های همستر رو روی اون برش بزنین . سپس با استفاده از نخ و سوزن دور قسمت های بریده شده رو بدوزین . پس از دوخت مچ جوراب رو به سمت رو برگردونین طوری که درزهای دوخته شده در قسمت داخلی قرار بگیرن و معلوم نباشن .
حالا با استفاده از تکه های کوچیک پارچه برای همسترمون اجزای صورتش رو درست می کنیم . من از دو تکه پارچه ی مشکی دایره شکل کوچیک برای چشم های همستر استفاده کردم و بینی و دهان همستر رو با استفاده از کوک زدن به وسیله ی سوزن و نخ مشکی ، ایجاد کردم . و برای قسمت صورت عروسک هم همون طور که تو تصویر می بینین از تکه پایرچه ای به رنگ سفید استفاده کردم و اون رو به وسیله ی کوک زدن به سر همستر وصل کردم . کارمون تقریبا به انتها رسیده . فقط باید کیسه ای که بوسیله ی جوراب درست کرده بودین و توش رو با موادی مانند برنج پر کرده بودین ، بیارین و داخل این صورت همستر که هم اکنون درست کردین قرار بدین . پس از قرار دادن اون داخل سر عروسک ، قسمت پائین رو مانند تصویر درز مخفی ایجاد کنین و با نخ و سوزن کوک بزنین .
می تونین یه تکه ی جدا گانه از جوراب رو ببرین و به قسمت پائینی سر عروسک وصل کنین و بعد کوک مخفی بزنین . تو تصویر می بینین که من چطور این کار رو انجام دادم . حالا دیگه کار درست کردن این همستر به پایان رسیده ، می تونین از اون به عنوان اسباب بازی برای کودک تون هم استفاده کنین . امیدوارم از این آموزش استفده کرده باشین .

Making - doll - with - use - the - socks (7)

 

Making - doll - with - use - the - socks (8)

 

Making - doll - with - use - the - socks (9)

 

Making - doll - with - use - the - socks (10)

 

 

 

+++++++++++++

+++++++++++++

+++++++++++++

 

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجِّل فَرَجَهُم