آموزش تصویری شنل زنانه

آموزش تصویری شنل زنانه

Training - image - cape - Ladies (1)

از این شنل می تونین در روزهای زمستانی استفاده کنین . درست کردن این شنل کار بسیار راحتیه . و این شنل زیبا رو میتونین در چند مرحله ی ساده آماده کنین و ازش استفاده کنین .

برای درست کردن این شنل شما به وسیله های زیر نیاز دارین :

۱ – ۲ متر پارچه ی پشمی
۲ – گچ
۳ – قیچی
۴ – نخ و سوزن
۵ – ماشین چرخ خیاطی

Training - image - cape - Ladies (2)

ابتدا طول و عرض رو برای گردن اندازه گیری کنین . به اندازه ی ۲ سانتی متر هم از طول و هم از عرض اندازه گیری شده کم کنین . اندازه گیری شما بسته به این داره که بخواین یقه ی شنل آزاد تر باشه می تونین ۲ سانتی متر به طول و عرض اندازه گیری شده تون اضافه کنین. اندازه گیری من ۱۵ اینچ بود . بنابراین من به اندازه ی ۱۶ اینچ رو بریدم .
برای بریدن پارچه ی اصلی شنل باید دو مستطیل رو از روی پارچه ی پشمی ببرین یکی برای قسمت جلوی شنل و یکی برای قسمت پشت مستطیلی که طول اون ۲ برابر عرضش باشه . من مستطیلی به طول و عرض ۱۶ * ۳۲ اینچ رو از روی پارچه پشمی که داشتم ، با استفاده از قیچی برش کردم .
حالا پارچه ی برش داده شده رو از طول به صورت دو لا تا کنین ، سپس مانند تصویر با استفاده از گچ قسمت پائین شنل و قسمت گردن رو به صورت یه حلال خط بندازین . حالا با استفاده از یه قیچی از روی خط هایی که رسم کردین رو برش کنین .
شما می تونین از انواع مختلف پارچه برای درست کردن این شنل استفاده کنین ، من برای اینکه این شنل باعث گرم شدن بدن در فصل زمستون بشه از پارچه ی پشمی استفاده کردم . برای قسمت پاپیون روی شنل هم یه مستطیل از روی پارچه ی پشمی که داشتم برش کردم . عرض این مستطیل باید از عرض شنل ۳ اینچ بیشتر باشه . یک تکه ی کوچک دیگه از پارچه ی پشمی رو هم برای قسمت وسط پاپیون نیاز داریم .

Training - image - cape - Ladies (3)

 

Training - image - cape - Ladies (4)

 

Training - image - cape - Ladies (5)

 

Training - image - cape - Ladies (6)

برای قسمت پاپیون این شنل ، یه مستطیل دیگه مانند مستطیلی که از روی پارچه ی پشمی جدا کرده بودم برش کردم . تو تصویر می بینین که من دو مستطیل هم اندازه رو روی هم قرار دادم و دو طرف طول مستطیل ها رو با چرخ خیاطی دوخت کردم و دو طرف عرض مستطیل رو باز گذاشتم .
حالا قسمت کوچیکی از پارچه رو که برای وسط پاپیون برش کرده بودم ورداشتم و تا کردمش و یه طرف از طول این تکه کوچیک از پارچه رو هم دوختم . حالا پارچه ی پاپیون و پارچه ی کوچیک وسط پاپیون رو به سمت رو برگردونین . سپس مثل تصویر پارچه ی کوچیک رو در وسط پارچه ی بزرگ قرار بدین و پارچه ی بزرگ رو به شکل پاپیون در بیارین و پارچه ی کوچیک رو از پشت کوک بزنین تا پاپیون شما به همون شکل بمونه . تو تصویر می تونین مشاهده کنین که این کار رو من چطور انجام دادم .

Training - image - cape - Ladies (7)

 

Training - image - cape - Ladies (8)

مانند تصویر پارچه ی اصلی رو دولا تا کنین و در امتداد گردن و لبه ی بیرونی رو دوخت کنین .

Training - image - cape - Ladies (9)

تو این مرحله مثل تصویر پاپیون رو در قسمت مناسب از شنل قرار بدین و لبه ی بالای پاپیون رو در امتداد قسمت گردن شنل از پشت بدوزین و لبه ی پائینی پاپیون رو در لبه ی پائین شنل باز هم از طرف پشت کار بدوزین . پس از دوخت شنل ، شنل رو به سمت رو برگردونین

Training - image - cape - Ladies (10)

 

Training - image - cape - Ladies (11)

حالا قسمت جلو و قسمت پشت شنل رو از سمت پشت پارچه ها روی هم قرار بدین و دو طرف قسمت درزها رو ۲ بار بدوزین . پس از دوخت ، شنل رو به سمت رو برگردونین . شما می تونین از پارچه های پشمی مختلف و در رنگ بندی های مختلف دیگه استفاده کنین من این رنگ رو بسته به سلیقه ی خودم پسندیدم . از این شنل در فصل سرما استفاده کنین و از گرمای اون لذت ببرین . امیدوارم این آموزش مورد استفاده ی شما قرار بگیره و خوشتون اومده باشه .

Training - image - cape - Ladies (12)

 

Training - image - cape - Ladies (13)

 

Training - image - cape - Ladies (14)

 

 

 

 

++++++++++++++

++++++++++++++

++++++++++++++

 

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجِّل فَرَجَهُم