ساخت یک سبد زیبا

ساخت یک سبد زیبا

Construction - a beautiful basket (1)

من عاشق مدل های مختلف فرش و پشتی هستم. حتی یک سری از پتوهای پرطرح و نقش نیز. همه اینها برای من بزرگترین و بهترین منبع الهامه. کاری که می خوام امروز انجام بدم، یک تغییر کاربری به حساب میاد. درواقع می خوام یکی از سبدهای توری قدیمی خونه رو که برای خرید یا پرکردن لباس ها و پارچه از اون استفاده می شده رو تغییر کاربری بدم. میخوام با کمی تکه پارچه های کهنه و به دردنخور اونو خیلی زیبا درست کنم. پس برای شروع کار به سراغ تی شرتها و لباس های کهنه رفته و پارچه هایی را از میان اونها انتخاب کنید، چراکه می خواهیم یک سبد توری را تزیین کنیم. حتی اگر کمی صبر و حوصله هم به خرج دهید، می توانیم با هم یک فرش یا گلیم هم به همین روش درست کنیم.

مواد لازم:

سبد سیمی،   قیچی،    پارچه های قدیمی و کهنه.

مرحله اول:

با بریدن نوارهای باریکی از پارچه کارتان را آغاز کنید. اول یک شکاف کوچک در عرض ۱ تا ۲ اینچی (۲٫۵ تا ۵ سانتی متری) پارچه ایجاد کنید. بعد هر مقدار طولی که می خواهید از آن را ببرید.

مرحله دوم:

حالا می توانید برای هماهنگی با الگوهای رنگی تصمیم گیری کنید. من کارم رو با رنگهای سیاه و سفید انجام دادم. میتونید از هر ترکیب رنگ دیگری که دوست دارید در ترکیبتان استفاده کنید.

Construction - a beautiful basket (2)

نوار را از نیمه خم کنید، بعد اون رو بین سیم ها به بلغزانید. برای اینکه یک گره بزنید، انتهای یک طرف نوار خم شده رو گرفته و بالا بیارید، بعد یک حلقه درست کنید طوری که سیم رو کاملا بپوشونه. این کار رو دوباره و دوباره و هرچند بار یک خواستید تکرار کنید تا زمانی که از طرح کارتون راضی شوید.

Construction - a beautiful basket (3)

همانطور که می بینید، من از تعداد زیادی پارچه ها کهنه شده در رنگها و الگوهای مختلف استفاده کردم تا با اونها ظاهر پر جنب و جوش بیشتری درست کرده باشم.  من برای اینکه ظاهر کارم کماکان مقداری شفافیت داشته باشد و بتوانم چیزهایی را هم از داخل آن ببینیم، سوراخ ها و حفره هایی را روی سبد خالی گذاشتم. اما نوع سنتی این نوع سبدها، کاملا با پارچه های مختلف پوشانده می شود. هر طور که مایلید.

من واقعا عاشق این مدل هستم. مدلی که همزمان میتوانید کمی طرح و رنگ هم به آن اضافه کنید. شما هم می توانید از این روش استفاده کرده و سبدهای خود را تزیین کنید و به عنوان یک شی دکوری زیبا در خونه خود قرار دهید. من این سبد را به وسیله ای برای نگهداشتن گلدان های مختلف خودم تبدیل کردم. شما میتوانید آن را هر طور که خواستید تزیین کرده و بعد تغییر کاربری دهید.

Construction - a beautiful basket (4)

 

Construction - a beautiful basket (5)

 

Construction - a beautiful basket (6)

 

 

 

 

 

+++++++++++++++

+++++++++++++++

+++++++++++++++

 

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجِّل فَرَجَهُم