طرز تهیه ژله رنگین کمانی به شکل دامن باربی

طرز تهیه ژله رنگین کمانی به شکل دامن باربی

 

Way - Preparation - jelly - Rainbow - to - the - skirt - Barbie (1)

طرز تهیه ژله رنگین کمانی به شکل دامن باربی

برای درست کردن دامن این عروسک به دو قالب سایز کوچیک و بزرگ دالبری احتیاج داریم. ژله بستنی در هر رنگ و هر طعمی که دوست دارید درست میکنید و لایه لایه در قالب میریزید و میذارید یخچال تا خودش رو بگیره و سپس رنگ بعدی رو اضافه میکنیم. برای درست کردن ژله بستنی، هر بسته ژله رو با یک لیوان آب جوش حل کنید و بذارید روی بخار کتری تا ذرات ژله توی آب حل بشن.بعد بذاریدش کنار تا از حرارت بیفته و هم دمای محیط بشه.

Way - Preparation - jelly - Rainbow - to - the - skirt - Barbie (2)

نصف لیوان بستنی وانیلی هم از قبل بذارید بیرون فریزر تا آب بشه و به دمای محیط برسه. حالا این بستنی آب شده رو به محلول ژله اضافه کنید و بهم بزنید تا یکدست بشه. هم دما بودن این دو خیلی مهمه. اگه هم دما نباشن، ممکنه ژله بستنیتون دو لایه بشه. مابین این ژله بستنیها میتونید از ژله ی ساده هم استفاده کنید.

Way - Preparation - jelly - Rainbow - to - the - skirt - Barbie (1)

 

دقت کنید که هر لایه رو گذاشتید یخچال ببنده، نذارید زیاد توی یخچال بمونه. چون بعدا موقع در آوردن ژله از قالب، ممکنه لایه ها از هم جدا بشن. همین که ژله بست ولی روش نرم بود، کافیه. وقتی که هر دو قالب پر شد و ژله ها خودشون رو گرفتن از قالب درشون میاریم. ژله ای رو که در قالب بزرگ بوده رو در ظرف مورد نظر میذاریم و برای اینکه اون یکی ژله رو بتونیم روش قرار بدیم باید قسمت بالایی ژله بزرگ، یعنی قسمت هرمی ژله رو برش بزنیم تا اندازه ای بشه که ته ژله ی قالب کوچیکمون بتونه روش قرار بگیره. از سه قالب هم میتونید استفاده کنید بعد تنه یک عروسک رو خوب شسته بعد سلفون میکشیم و درون ژلمون قرار میدیم

 

ژله

 

تزیینات نوروز ۹۵

 

 

 

+++++++++++++

+++++++++++++

 
الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجِّل فَرَجَهُم