آموزش درست کردن ماست و خیار مجلسی و خوشمزه

در میهمانی های رسمی پیش غذا و چاشنی های مختلف خیلی مفید و موثر واقع می شوند؛ به طوری که حتی گاهی درجه اهمیتشان هم تراز غذای اصلی و … می شود؛ شاید باورتان نشود یکی از پیش غذاها و چاشنی های معروف همین ماست و خیار است که خاستگاه این پیش غذا برای ایران است؛ ماست و خیار انواع مختلفی دارد و جزو پیش غذاهای راحت و خوشمزه طبقه بندی می شود. در این مقاله بر آن شدیم تا برای شما مخاطبان گرامی سایت آشپزی ها آموزش درست کردن ماست و خیار را بیاوریم.

روش تهیه ماست و خیار

از قدیم در تهیه این پیش غذا یا چاشنی از آنجا که طبیعت ماست و خیار هر دو طبع سرد دارند؛ از موادی با طبع گرم مثل نعنا خشک، پودر گلسرخ، ریحان، سیر، کشمش و … استفاده می شده است؛ حتی در استان گیلان سبزی محلی به نام دلار وجود دارد که به علت طبع گرم به ماست و خیار اضافه می کنند.

مواد اولیه ماست و خیار

ماست۱۰۰ گرم
خیار۲ عدد بزرگ
پیاز۱ عدد
پودر گل سرخبه میزان لازم
نمکبه میزان لازم
فلفل سیاهبه میزان لازم
ریحانبه میزان لازم
نعنا خشکبه میزان لازم
ترخون خشکبه میزان لازم

 دستور تهیه ماست و خیار

 این پیش غذا و چاشنی با آن که پیش غذای آسانی است ولی اگر نکات آن را رعایت نکنیم مطمئناً به نتیجه مطلوبمان نمی رسیم؛ در ضمن مواد اولیه فوق برای دو نهایتاً سه نفر مناسب است.

زمان مورد نیاز: ۲۰ minutes.

مواد اولیه مناسب دو نفر نهایت سه نفر هستند.

  1. هم دما کردن مواد با هوای آشپزخانه

    تمام مواد را از یخچال بیرون میاوریم و حدود پنج دقیقه اجازه می دهیم تا با محیط آشپزخانه هم دما شوند، تا هم دما شدن مواد خیارها و پیاز را به خوبی می شوریم و درون آبکشی قرار می دهیم تا آب اضافی را از دست بدهند.

  2. سرو نهایی

    ابتدا خیار را با پوست ریز، ریز خرد می کنیم و درون ماست می ریزیم بعد پیازمان را پوست می کنیم و درون ماست و خیار، رنده می کنیم و با کمک قاشق مواد را بهم می زنیم. حالا نوبت به اضافه کردن پودر گل سرخ، نمک، فلفل سیاه، ریحان، نعنا خشک و ترخون به ماست است؛ مواد را با کمک قاشق به خوبی بهم می زنیم تا مخلوطی یکنواخت داشته باشیم؛ اکنون ماست و خیار ما آماده سرو نهایی است.

 نکات مهم و کلیدی

  • از رنده کردن خیار برای ماست و خیار خودداری کنید چون باعث آب افتادن ماست و خیار می شود.
  • از پوست کندن خیار هم در ماست و خیار خودداری کنید چون باعث کاهش کیفیت ماست و خیار می شود.
  • آب پیاز را هم بعد از رنده کردن بگیرید و به ماست و خیار اضافه نکنید.
  • از سبزیجات دیگری هم که طبع گرم دارند یا کشمش هم می توانید استفاده کنید.

 

2.9/5 - (25 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.