انواع پیش‌غذا

غذا با آووکادو (طرز تهیه غذای ساده با آووکادو)

در حالی که برخی افراد آووکادو را میوه می‌دانند و برخی می‌گویند که یک سبزی است، آووکادو (Persea americana) در واقع توت محسوب می‌شود. آنها عضوی از خانواده گیاهان Lauraceae هستند که شامل درخت دارچین نیز می شود. آووکادو بومی مکزیک و آمریکای مرکزی است، اما در بسیاری از مناطق جهان از جمله آمریکای شمالی کشت می شود. این میوه ها بخش مهمی از غذاهای سنتی مکزیکی، آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی هستند و در غذاهایی مانند گواکامول، سالاد، تاکو و غیره استفاده می شوند. در ادامه این مطلب با دو نوع غذا با آووکادو تهیه می شود آشنا شویم.

اسپاگتی با آووکادو و ماهی آزاد دودی

پاستا به این غذا عطر و طعم دلپذیری می دهد و فیبر بیشتری نسبت به ماکارونی معمولی دارد. این پاستا با ماهی سالمون دودی و آووکادو همراه با لیمو و جعفری کامل می شود. که در ادامه مواد اولیه و طرز تهیه این غذا با آووکادو را آموزش می دهیم.

مواد اولیه جهت تهیه اسپاگتی با آواکادو و ماهی سالمون دودی

اسپاگتی ۲۰۰ گرم
روغن زیتون ۲ قاشق غذا خوری
سیر ۱ حبه
جعفری ۱ دسته کوچک
لیمو ۱ عدد
آواکادوی رسیده ۱ عدد
ماهی سالمون دودی ۱۰۰ گرم به صورت نواری برش بزنید

طرز تهیه اسپاگتی با آووکادو و ماهی سالمون دودی

زمان مورد نیاز: ۱۵ minutes.

تعداد نفرات : ۲ نفر

 1. پختن اسپاگتی

  یک قابلمه مناسب انتخاب کنید و به اندازه کافی آب داخل قابلمه بریزید و به آن کمی نمک بریزید و اجازه دهید تا به جوش بیاید و بعد از این که جوشید اسپاگتی را اضافه کنید و طبق دستور العمل بسته اجازه دهید تا بپزد.

 2. آماده کردن سس

  در همین حین که اسپاگتی می پزد می توانید آواکادو را خرد کرده و داخل غذا ساز بریزید و بعد از آن روغن، سیر، نیمی از جعفری، کمی لیمو ترش داخل غذاساز بریزید تا همه مواد با هم ترکیب شود.

 3. آبکش کردن اسپاگتی

  بعد از این که اسپاگتی پخت قبل از این که آن را آبکش نمایید به اندازه ۱۰۰ میلی لیتر یا ۳\۱ لیوان از آبی که آسپاگتی در آن پخت را بردارید و کنار بگذارید بعد اسپاگتی ها را آبکش نمایید.

 4. مخلوط کردن اسپاگتی با مواد

  پاستا را داخل یک تابه بریزید و از سس آواکادو که از قبل آماده کرده اید، به پاستا اضافه کنید. سپس ماهی سالمون را به همراه آب پاستا که از قبل نگه داشته اید به پاستا اضافه کنید و خوب همه مواد را به هم ترکیب کنید تا همه سس با پاستا ترکیب شود. برای این که خوشمزه تر شود آب نصف دیگر لیمو ترش را به همراه فلفل سیاه به مواد اضافه کنید و در آخر بقیه جعفری ها را خرد کنید و به اسپاگتی اضافه کنید. هم بزنید و به این ترتیب اسپاگتی شما آماده است و می توانید سرو کنید.

فریتاتا ماسالا با سالسا آووکادو

فریتاتا، با رب ماسالا، گشنیز و گوجه فرنگی یک غذای ساده است که برای یک شام سبک مناسب می باشد و می توانید آن را با سالسا آووکادوی سرو کنید.

مواد اولیه جهت تهیه فریتاتا ماسالا با سالسا آووکادو

روغن زیتون ۲ قاشق غذا خوری
پیاز ۳ عدد
رب کاری مدرس ۱ قاشق غذا خوری
گوجه گیلاسی ۵۰۰ گرم
فلفل قرمز ۱عدد
گشنیز ۱ بسته کوچک
تخم مرغ ۸ عدد بزرگ
آواکادو ۱ عدد
لیمو ترش ۱عدد

آشنایی با خواص معجزه آسا آووکادو

طرز تهیه فریتاتا ماسالا با سالسا آووکادو

زمان مورد نیاز ۴۰ دقیقه

تعداد افراد ۴ نفر

مرحله اول: تفت دادن پیاز

ابتدا دو پیاز را خلالی خرد کنید و یک تابه مناسب انتخاب کنید و روغن را داخل تابه بریزید و پیاز ها را به تابه اضافه کرده و با حرارت متوسط به مدت ۱۰ دقیقه تفت دهید تا نرم و طلایی شوند.

مرحله دوم: اضاف کردن رب کاری، گوجه فرنگی و فلفل قرمز

بعد از این که پیاز ها طلایی رنگ شدند رب کاری را اضافه کرده و همه مواد را به مدت ۱ دقیقه تفت دهید سپس نصف گوجه گیلاسی ها را از وسط خرد کرده و به همراه نیمی از فلفل قرمز به مواد اضافه کنید هم بزنید و اجازه دهید که همه مواد با هم بپزند و گوجه ها خوب له شوند.

مرحله سوم: اضافه کردن تخم مرغ ها و گشنیز

در این مرحله گریل را روشن کنید و نصف گشنیز ها را خرد کنید و داخل یک ظرف بریزید و همه تخم مرغ ها را به ظرف گشنیز ها اضافه کنید و خوب هم بزنید. برای طعم دار کردن می توانید هر ادویه ای که دوست دارید به مواد اضافه کرده و هم بزنید.

مرحله چهارم: اضافه کردن تخم مرغ و گشنیز به مواد

بعد از این که تخم مرغ و گشنیز آماده شد به مخلوط پیاز و گوجه اضافه کرده و همه مواد را با هم ترکیب کنید. سپس اجازه دهید با حرارت ملایم به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه به پختن ادامه دهد تا تخم مرغ ها سفت شوند می توانید به مدت ۳ تا ۵ دقیقه داخل گریل قرار دهید تا خوب بپزد.

مرحله پنجم: آماده کردن سالسا آوواکادو

برای درست کردن سالسا، آوواکادو را به همراه باقی مواد مانند پیاز، گوجه گیلاسی، گشنیز و فلفل قرمز را خرد کرده با هم مخلوط کرده و به آن آب لیمو ترش را اضافه کنید و با هم ترکیب کنید و با فریاتا سرو کنید.

کوسادیلا آووکادو، لوبیا سیاه و گوجه فرنگی خشک شده

این کوسادیلاها مملو از پنیر فوق العاده خوش طعم، آووکادوی خامه ای و گوجه فرنگی آبدار هستند، که می توانید با سرو آن طعم غذای مکزیکی را تجربه کنید. این دستور غذای گیاهی ساده را می توانید برای یک وعده غذایی راحت و سبک امتحان کنید اگر دوست داشته باشید می توانید با یک قاشق خامه ترش یا سالسا سرو کنید.

مواد لازم برای تهیه کوسادیلا آووکادو

آوواکادو ۱ عدد بزرگ
کنسرو لوبیا سیاه ۲۰۰ گرم
گوجه فرنگی خشک شده ۴۰ گرم
پنیر موزارلا ۱۲۵ گرم
گوجه گیلاسی ۱۰۰ گرم
گشنیز خرد شده ۲ قاشق غذا خوری
لیمو ترش ۱ عدد
روغن زیتون به مقدار لازم
نان تورتیلا ۸ عدد
پنیر چدار ۱۰۰ گرم

آموزش تصویری درست کردن سس آووکادو خامه ای

طرز تهیه کوسادیلا آووکادو(غذا با آووکادو)

زمان پخت ۴۰ دقیقه

تعداد نفرات ۴ نفر

مرحله اول: آماده کردن مواد

اول گریل یا فر را روشن کنید. سپس آوواکادو را به صورت مکعبهای کوچک خرد کنید و بعد از آن گوجه فرنگی های خشک شده را به همراه گوجه گیلاسی ها خرد کنید و کنار بگذارید. پوست لیمو ترش را رنده کرده و آب آن را بگیرید. در آخر پنیر موزارلا و گشنیز را جدا جدا خرد کرده و کنار بگذارید.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد خرد کردنی

آوواکادو خرد شده، لوبیا سیاه، گوجه فرنگی خشک خرد شده، پنیر موزارلا، گوجه گیلاسی، گشنیز، پوست لیمو ترش و به همراه آب لیمو ترش را داخل یک کاسه بزرگ بریزید و همه مواد را با هم خوب مخلوط کنید.

مرحله سوم: قرار دادن مواد داخل تورتیلا

داخل یک ظرفی که بتوانید داخل فر و روی حرارت قرار دهید روغن زیتون بریزید. سپس نان ترورتیلا را درون تابه بگذارید ۴\۱ از مخلوط لوبیا را روی تورتیلا بریزید و روی مواد به اندازه ۴\۱ پنیر چدار بریزید و روی پنیر ها یک نان تورتیلا قرار دهید.

مرحله چهارم: قرار دادن کوسالیدا داخل فر

تابه را روی حرارت ملایم تا متوسط قرار دهید سپس روی تورتیلا را با کفگیر فشار دهید تا توتیلا ها به هم بچسبند بعد به مدت ۲ دقیقه یا تا زمانی که پایه آن طلایی شود بپزید. پس از آن تابه را زیر گریل یا فر از قبل گرم شده قرار دهید تا پخت به مدت ۱ تا ۲ دقیقه تمام شود.

مرحله پنجم: آماده کردن بقیه مواد

کوسادیلا را با احتیاط از ماهیتابه خارج کرده و تا زمانی که سه تای باقی مانده را درست می کنید گرم نگه دارید. وقتی همه آنها درست شد، هر کدام را به ۴ قسمت برش دهید و داغ سرو کنید.

 

به این مطلب امتیاز دهید
خلاصه موضوع آشپزی
recipe image
نام غذا
غذا با آووکادو (طرز تهیه غذای ساده با آووکادو)
نام سرآشپز
منتشر شده در تاریخ
زمان آماده سازی
زمان پخت
زمان کامل
میانگین امتیاز
51star1star1star1star1star Based on 1 Review(s)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا