نوشیدنی‌های نوروز ۹۴ _سری اول

نوشیدنی‌های نوروز ۹۴ _سری اول

 

به مناسبت نوروز باستانی نوشیدنی‌های این ماه هیجان بیشتری به خود گرفته است. سعی ما این بوده که رنگ های چشم‌نوازی را خلق کنیم و در اختیار شما بگذاریم تا رغبت بیشتری به تهیه و البته نوش جان کردن این نوشیدنی‌ها داشته باشید. البته نباید فراموش کرد که تهیه این نوشیدنی ها در عین حال ساده و روان است و خلق این رنگ‌ها توسط شما هم دست یافتنی. به این ترتیب می توانید برای عید و مواجه شدن با مهمانان قدرت پذیرایی خود را ارتقا ببخشید و ارزش بیشتری برای مهمانان خود قائل شوید. اگر هم صاحب کافی‌شاپ هستید می‌توانید منوی مخصوصی با این دستورها تهیه کنید و در اختیار مهمانان کافه تان قرار بدهید.

Drinks - Spring -94- (1)
چــای عیدانـه

چای لیمو- نعناع – میخک دارچین

مواد لازم:

  • برگ نعناع تازه: ۲ الی ۳ ساقه
  • لیمو ترش:  یک‌دوم
  •  میخک: ۳ الی ۴ تکه
  • چوب دارچین: یک یا ۲ عدد

روش تهیه:

میخک و دارچین را درون آب جوش ریخته و به مدت ۱۰ دقیقه می‌گذاریم دم بکشد. برگ نعناع و لیمو ترش را درون لیوان ریخته و دارچین و میخک را که دم کشیده به آن اضافه می‌کنیم.

 

 

Drinks - Spring -94- (2)دم نوش آسمانی

دم نوش بهارنارنج- گل محمدی

مواد لازم:

  • گل نارنج: ۲ الی ۳ گرم
  • شهد یا عصاره بهارنارنج: ۲ قاشق مرباخوری
  • برگ گل‌محمدی: ۲ گرم
  •  آب جوش: یک لیوان

روش تهیه:

۲ تا ۳ گرم گل بهارنارنج را در لیوان ریخته و آب جوش را به آن اضافه نمایید. برای مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در لیوان را ببندید تا کاملا دم بکشد. سپس برگ گل‌محمدی و شهد بهارنارنج را اضافه کنید. می‌توانید در صورت دلخواه همراه با نبات سرو نمایید.

فوت آشپزی:

می‌توانید از عرق گل‌محمدی یا بهار نارنج نیز برای خوش‌طعم شدن این دمنوش استفاده کنید.

 

 

 

Drinks - Spring -94- (3)چای پرتقال و بهار نارنج

ورون، میخک، استطوخودوس و پوست لیمو را هر کدام به اندازه یک قاشق مرباخوری داخل صافی قوری بریزید و آب جوش به آن اضافه کنید و مدت ۷ تا ۱۰ دقیقه اجازه دهید تا دم بکشد. این دستور برای ۲ نفر است.

 

 

Drinks - Spring -94- (4)چای سیاه + هل + گرد لیمو

مقدار کمی از هر کدام را به داخل قوری ریخته و به مدت کمتر از ۵ دقیقه بگذارید دم بکشد. نوشیدن ۲ فنجان از این دم‌نوش به اندازه دو وعده مصرف سبزیجات یا دو عدد سیب، آنتی‌اکسیدان در بدن آزاد می‌کند.

 

 

++++++++++++++

++++++++++++++

++++++++++++++

 

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجِّل فَرَجَهُم