انواع کیک و کیک بستنیکیک و شیرینی

آموزش طرز تهیه خامه کیک با سفیده تخم مرغ به ۲ روش ساده

برای خیلی از افراد خامه کیک یک قسمت خاص از کیک می باشد و برخی از افراد دوست ندارند به علت پر خامه بودن کیک های قنادی از قنادی کیک بخرند؛ این افراد دوست دارند کیک رژیمی تری نسبت به قنادی ها برای مراسم خودشان داشته باشند. حتی خیلی از افراد دوست دارند با مواد اولیه در دسترسی که دارند کیک کم خامه ای را در منزل درست کنند. در این مقاله ۲ روش متفاوت برای درست کردن خامه کیک با سفیده تخم مرغ آورده شده است؛ امیدواریم برایتان مفید باشد.

طرز تهیه خامه کیک با سفیده تخم مرغ: روش اول

برای تهیه خامه کیک با سفید تخم مرغ روش های متفاوتی وجود دارد برای این روش تهیه خامه کیک به مواد اولیه زیر نیاز داریم.

مواد اولیه مورد نیاز

نشاسته ذرت۱۰۰ گرم
شکر۷۵ گرم
وانیل۲۰ گرم
سفید تخم مرغ۲ عدد
نمک۲ پنس

مراحل طرز تهیه خامه کیک با سفیده تخم مرغ

 1. مرحله اول: (جدا سازی سفیده از زرده تخم مرغ)

  ظرف مناسبی برای فریزر انتخاب می کنبم و به آرامی تخم‌مرغ‌ها را درون ظرف می شکنیم و سفیده آنها را از از زرده آنها جدا می کنیم دقت کنید که به هیچ عنوان زرده نباید داخل سفید بماند؛ حالا سفیده خالص را داخل فریزر قرار می دهیم تا سرد شود.(می توانیم پس از جدا سازی سفیده از زرده سفیده را درون ظرف مناسب فریزر بریزیم).بعد از سرد شدن سفیده آن را به کمک همزن دستی حدود ۳۰ ثانیه هم می زنیم و قبل از آن که سفیده تخم مرغ کف کند کار هم زدن را متوقف می کنیم.

 2. مرحله دوم: (افزودن شکر، وانیل و نمک به مواد)

  در ادامه کار تیغه های همزن برقی را در فریزر می گذاریم تا سرد شوند؛ حالا به سفیده تخم مرغ مرحله قبلی شکر، وانیل و نمک را اضافه می کنیم و روی کتری که در حال ریز، ریز جوشیدن است قرار می دهیم و با همزن دستی شروع به هم زدن مواد می کنیم؛ و این مرحله بین ده دقیقه تا یک ربع ساعت زمان لازم دارد.

 3. مرحله سوم: (هم زدن مواد با همزن برقی)

  حالا مواد را از روی کتری بر می داریم و روی میز کار می گذاریم و تیغه های سرد شده همزن برقی را وصل می کنیم و شروع به هم زدن مواد با همزن برقی می کنیم؛ ابتدا با سرعت کند همزن حدود ۱ دقیقه هم می زنیم و حدود ۹ دقیقه هم با سرعت تند همزن مواد را هم می زنیم؛ حالا باید مواد فرم گرفته باشند و اگر ظرف را بر گردانید مواد نریزند.

 4. مرحله چهارم: (افزودن نشاسته ذرت)

  در ادامه کار نشاسته ذرت را به مواد اضافه می کنیم و حدود ۲ تا ۳ دقیقه با همزن برقی مواد را هم می زنیم. حالا خامه کیک آماده شده است.

طرز تهیه خامه کیک با سفیده تخم مرغ
خامه کیک با سفیده تخم مرغ

طرز تهیه خامه کیک با سفیده تخم مرغ: روش دوم

خیلی از افراد دوست دارند که برای کیک های اسفنجی که در منزل تهیه می کنند خامه کیکی به سبک خامه موجود در قنادی ها تهیه کنند برای تهیه خامه کیک به مواد اولیه زیر نیاز داریم.

 مواد اولیه مورد نیاز

شکر۱۰۰ گرم
آبلیمونصف قاشق چای خوری
وانیلنصف قاشق چای خوری
رنگ خوراکییک قطره

مراحل طرز تهیه خامه کیک با سفیده تخم مرغ

مرحله اول: (جدا سازی سفیده از زرده تخم مرغ)

برای تهیه خامه کیک با سفیده تخم مرغ ابتدا کاسه مناسبی را انتخاب می‌کنیم و سفیده‌های تخم مرغ را از زرده تخم مرغ به صورت کامل جدا می‌کنیم دقت کنید که به هیچ عنوان نباید ذره ای از زرده تخم مرغ همراه سفید های جدا شده درون کاسه باشد؛ ابتدا با سرعت کم و سپس سرعت زیاد حدود ۲ دقیقه سفیده های تخم مرغ را هم می‌زنیم تا کف‌های ریزی روی سفیده تخم مرغ ها ظاهر شوند.

مرحله دوم: (افزودن شکر)

در این مرحله به آرامی شکر را به سفیده تخم مرغ های مرحله قبل اضافه می کنیم و به کمک همزن دستی آنها را هم می زنیم بهتر است از شکر های دانه ریز استفاده کنیم تا به بافت سفت تری برسیم نکته مهم این مرحله این است که هم زدن زیاد مواد با هم موجب آبکی شدن خامه می شود.

مرحله سوم: (افزودن وانیل و آبلیمو و رنگ خوراکی)

در انتهای کار آبلیمو و وانیل را به مواد اضافه می‌کنیم و حدود ۲۰ ثانیه مجدد مواد را هم می‌زنیم اکنون خامه کیک حاضر است؛ اکنون می توانیم به دو کاسه متفاوت مواد را تقسیم کنیم و به یکی از کاسه ها رنگ خوراکی را اضافه کنیم؛ الان در واقع ما دو رنگ خامه داریم؛ و می توانیم از آن ها برای تزئین کیک اسفنجی استفاده کنیم.

خامه کیک با سفیده تخم مرغ

نکات مهم و کلیدی در هر دو روش تهیه خامه کیک با سفیده تخم مرغ

 • بهتر است مواد اولیه در دمای سردتری نسبت به محیط آشپزخانه استفاده شوند. (می توانید تخم مرغ ها را هم مدت کوتاهی درون فریزر قرار دهید تا سرد شوند).
 • بهتر است شکر دانه ریز برای تهیه خامه استفاده کنیم و در صورتی که در دسترس نبود می توانیم شکر را آسیاب کنیم.
 • استفاده کردن از رنگ خوراکی در تهیه خامه کیک کاملاً اختیاری است می توانید آن را حذف کنید.
4.2/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا