تزیینات نوروز

جدیدترین مدل سبزه نوروز 94

جدیدترین مدل سبزه نوروز 94

 

جدید ترین - مدل - سبزه - نوروز 94

بذرهای مناسب برای سبزه:

از بذر انواع سبزیجات می‏توانید کمک بگیرید؛ هر کدام که دمِ دست باشند. مقداری عدس، ماش، گندم در هر خانه‏ای پیدا می‏شود. در مورد سبز کردن سبزه، ارزان بودن بذرهای تهیه شده اهمیت دارد بخصوص موقعی که بخواهیم در چند بشقاب یا در چند سینی سبزه سبز کنیم. بذر گندم و جو ارزانتر از سایر بذرها هستند. یادتان باشد که این گونه بذرها باید سالم و تازه باشند. اگر آنها را چند سال در خانه نگهداری کرده‏اید دیگر قوه رشد خود را از دست داده و سبز نمی‏شوند.
روش سبز کردن سبزه:
برای یک بشقاب سبزه حدودا پنجاه تا صد گرم بذر کفایت می‏کند. بذرها را در آب خیس کنید. بعد از یک شبانه‏روز که کاملاً خیس خوردند آنها را لای یک پارچه مرطوب پیچیده و در بشقاب قرار دهید. نباید بشقابی که این پارچه در آن قرار دارد از آب پر شود فقط باید مرتب پارچه را خیس کنیم تا رطوبت کافی به بذرها برسد. در این مدت هر روز مقداری آب روی پارچه می‏ریزیم و بذرها را به وسیله پارچه از نور محافظت می‏کنیم. اگر پاشیدنِ آب را فراموش کنید بذرها دچار مشکل گشته و سبز نمی‏شوند. با وجود رطوبت کافی و تاریکیِ مطلق، بذرها به تدریج جوانه می‏زنند. وقتی بذرها جوانه زدند آنها را در یک بشقاب گود ریخته و با دست پهن می‏کنیم طوری که روی هم انباشه نشوند؛ اما باز هم برای مدت یک شبانه‏روز پارچه‏ای روی بشقاب می‏کشیم، مقدار کمی آب در بشقاب می‏ریزیم و پارچه را خیس نگه می‏داریم. روز بعد پارچه را برداشته و بشقاب را در محل پر نور و آفتابی قرار می‏دهیم. به تدریج سبزه‏ها سبز شده و رشد می‏کنند. در این مدت مرتب به آن آب می‏دهیم. هر بار در موقع آبیاری آبهای اضافه را که در زیر بشقاب جمع شده خالی کنید و آب تازه به آن بدهید.
سعی کنید در کفِ بشقاب آب زیاد جمع نشود زیرا موجب پوسیدگی سبزه‏ها می‏گردد. در مقابل نور آفتاب سبزه‏ها به سرعت رشد می‏کنند. اگر بخواهیم تا سیزده نوروز سبزه را نگه داریم بهتر است اجازه ندهیم که سبزه‏ها با سرعت زیاد رشد کنند. برای اینکه سبزه به تدریج رشد کند می‏توان آن را در محل خنک قرار داد. سرما از رشد سریع سبزه جلوگیری می‏کند.

 

جدید ترین - مدل - سبزه - نوروز 94 (1)

 

جدیدترین مدل سبزه

جدید ترین - مدل - سبزه - نوروز 94 (2)

جدیدترین مدل سبزه

جدید ترین - مدل - سبزه - نوروز 94 (3)

جدیدترین مدل سبزه

جدید ترین - مدل - سبزه - نوروز 94 (4)

جدیدترین مدل سبزه

جدید ترین - مدل - سبزه - نوروز 94 (5)

سبزه هفت سین 94

جدید ترین - مدل - سبزه - نوروز 94 (6)

مدل سبزه هفت سین 94

جدید ترین - مدل - سبزه - نوروز 94 (7)

نحوه کاشت سبزه

جدید ترین - مدل - سبزه - نوروز 94 (8)

آموزش کاشت سبزه هفت سین

جدید ترین - مدل - سبزه - نوروز 94 (9)

سبزه نوروز 94

جدید ترین - مدل - سبزه - نوروز 94 (10)

آموزش کاشت سبزه هفت سین

جدید ترین - مدل - سبزه - نوروز 94 (11)

ایده کاشت سبزه

جدید ترین - مدل - سبزه - نوروز 94 (12)

 

+++++++++++++++

+++++++++++++++++++

+++++++++++++++++++

2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا